Toprak Nemi Algılayıcı Modül (A1H6X)

5,00
Marka : Robocombo
Fiyat : ₺9,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺3,24 'den başlayan taksitlerle
Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Ürün Özellikleri:


Toprak nem sensörü, suyun hacimsel içeriğini ölçmek için kullanılan iki probdan oluşur. İki prob, akımın toprağın içinden geçmesine izin verir ve ardından nem değerini ölçmek için direnç değerini alır.
Daha fazla su olduğunda, toprak daha fazla elektrik üretecek ve bu da daha az direnç olacağı anlamına geliyor. Bu nedenle, nem seviyesi daha yüksek olacaktır. Kuru toprak elektriği zayıf bir şekilde yapar, bu yüzden daha az su olduğunda, toprak daha az elektrik harcar, bu da daha fazla direnç olacağı anlamına gelir. Bu nedenle, nem seviyesi daha düşük olacaktır.
Bu sensör iki modda bağlanabilir; Analog mod ve dijital mod. İlk olarak, onu Analog modda bağlayacağız ve sonra Dijital modda kullanacağız.
Özellikler:
Toprak nem sensörü FC-28'in özellikleri aşağıdaki gibidir.
Giriş Gerilimi 3.3 - 5V
Çıkış Voltajı 0 - 4.2V
Giriş Akımı 35mA


Analog ve Sayısal Çıkış Sinyali
Pin Out - Toprak Nem Sensörü
Toprak Nem sensörü FC-28 dört iğneye sahiptir
VCC: Güç için
A0: Analog çıkış
D0: Dijital çıkış
GND: Toprak


Modül ayrıca eşik değerini ayarlayacak bir potansiyometre içerir ve bu eşik değeri LM393 karşılaştırıcısı ile karşılaştırılacaktır. Çıkış eşiği bu eşik değerine göre yanar ve söner.